KONST / Litografier / Färglitografi 13732014
nr 1373 2014
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 46/350. Motivet: 31x43 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 januari 2021
kl 18:20:38
500 kr
600 kr
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman